4.společné divadelní odpoledne

V sobotu 12.5.2018 se konalo od 16 hod v kulturním domě v Rostoklatech  4.společné divadelní odpoledne, pořádané ve spolupráci s obcemi Rostoklaty, Tismice, Přišimasy, a Břežany II.

Hlavním motivem komedie ze současnosti známého komika Jaroslava Sypala "Kšanda" byl vzestup a pád malého človíčka, jehož snem je poslanecké křeslo a který přes počáteční pevné morální zásady a odhodlání dodržovat pravidla je konfrontován se svou nekalou minulostí a pod tlakem okolností podléhá pokušení, které ho neodvratitelně nasměruje ke strmému pádu z výsluní.

Komedie, jejíž součástí jsou desítky více či méně známých vtipů, je od počátku atakem na divákovu bránici a aktuálnost zvoleného politického tématu přispívá k tomu, že diváci se i díky tomu, že mnohdy čtou mezi řádky, výborně baví. Politika, poslanci a zákulisní intriky jsou i v současnosti stále bezvadným terčem pro parodii a ironii. Herci hráli s chutí, bezprostředností a nadšením a výběr osobností pro jejich určité role se tím pádem podařil na jedničku, a i proto si na konci vysloužili dlouhotrvající potlesk od spokojených  diváků.

Hráli: J. Sypal, M.Kuklová, M. Bittnerová ,T.Šefrnová,M. Pitkin, M. Maxa, P. Jančařík