Výlety a akce klubu důchodců

ROK 2015

Každou první středu v měsíci se místní důchodci ( ženy jsou ve velké přesile smiley )​ setkávají ve volební místnosti, kde proberou novinky, nejen z obce, ale i z politiky. Zároveň vždy někdo přinese ke společné kávě  ochutnat nějaké sladké dobroty, na které jsou jako správné babičky přebornice.

 

V červnu se uskutečnil výlet na zámek Ratibořice a následovala procházka Babiččiným údolím.

Babiččino údolí je velice půvabné místo rozprostírající se v údolí řeky Úpy nad vesničkou Ratibořice, ležící nedaleko České Skalice. Bylo pojmenováno podle známého díla Babička spisovatelky Boženy Němcové, která zde jako Barunka Panklová prožívala své dětství. Babiččino údolí je  národní kulturní památkou, jehož areál zahrnuje původně barokní zámek v Ratibořicích,Ludrův mlýn , hospodářský dvůr, ve kterém bydleli Panklovi, Panskou hospodu a roubenou chalupu Staré bělidlo z roku 1797, Pomník Babička s vnoučaty a  Viktorčin splav.

V září navštívili důchodci výstavu Zahrada Čech v Litoměřicích.Tato výstava, která se koná již od roku 1976 je věnovaná nejen zahrádkářům,ale i kutilům a chovatelům, kde si každý určitě přišel na své a nabízí kromě inspirace i spoustu lákavých dobrot a ochutnávek, takže hlady určitě nikdo netrpěl.

Každoroční říjnová  návštěva lázní Poděbrad s procházkou po kolonádě a společným obědem patří k oblíbeným výletům, které ani v tomto roce nechyběly.

Také společný mikulášský oběd v Českém Brodě v restauraci Kupp patří k akcím, které si málokterá z účastnic nechá ujít.

A závěr roku patří  tradičnímu zpívání u zvoničky, kde se potkávají občané obce  za doprovodu koled a básniček dětí z mateřské školky s přáním veselých vánoc.

ROK 2014

V roce 2014 klub navštívil Lázně Kynžvart a Mariánské Lázně - 14 výletníků.

V září se na popud starosty obce  T. Brázdy uskutečnila exkurze do  elektrárny Temelín. Při té příležitosti proběhla prohlídka města Bechyně a následoval společný oběd v Týně nad Vltavou. - 15 výletníků.

A již tradiční oběd na kolonádě v Poděbradech (15 návštěvníků) a rok byl ukončen mikulášským obědem v Českém Brodě v hotelu Kupp.

V roce 2014 oslavila paní Anna Boháčová 95. narozeniny .

 

ROK 2013

V roce 2013 si klub důchodců vyzkoušel výrobu svíček ve svíčkárně RODOS v Šestajovicích ( 16 osob).

Pro velký úspěch se opět konal výlet do Poděbrad na kolonádu a následný společný oběd ( 13 výletníků ).

Na podzim se konala návštěva Zahrady Čech v Litoměřicích -16 osob  a rok 2013 byl opět zakončen mikulášským obědem v Českém Brodě v hotelu Kupp - 17 osob.

 

 

ROK 2012

V roce 2012 se uskutečnil výlet na zámek Opočno a zámek Častolovice  -16 výletníků.

Dalším výletním místem byla kolonáda Poděbrady s následným společným obědem - 15 účastníků.

Solnou jeskyni v Českém Brodě si vyzkoušelo 19 zájemců.

Rok 2012 klub důchodců ukončil  mikulášským společným obědem v restauraci Kupp v Českém Brodě .

 

ROK 2011

V roce 2011 se konal výlet na  zrekonstruovaný zámek Jablonná nad Vltavou a do Vlašimi. Účast 18 výletníků.

Dále se v tomto roce uskutečnil zájezd do kolínského divadla na představení "Příbuzné si nevybíráme"  - účast 20 diváků.

ROK  2010

Ve středu 14.7.2010 uskutečnil klub důchodců Břežany II pro své členy celodenní výlet, který zahájil návštěvou zámku Hrádek u Nechanic.

                                                                          

    

    

   

 

    Hrádek u Nechanic byl vybudován v letech 1839 až 1857 ve stylu tudorské gotiky. Zámek vlastnil rod Harrachů až do roku 1945, kdy byl na

    základě Benešových dekretů zestátněn. V okolí zámku je park a v  bezprostřední blízkosti  se na anglickém trávníku hraje golf. Procházka 

 parkem je příjemná a hlavně v těchto dnech, kdy panovalo teplé počasí. Po návštěvě zámku jsme odjeli na oběd, který jsme měli objednaný v salonku restaurace v Nechanicích. Poté   jsme pokračovali na další místo našeho výletu.

Tím dalším místem byly Léčebné lázně Bohdaneč, které se specializují na léčbu pohybového aparátu. Leží v nádherném prostředí polabské nížiny. Lázeňské domy, které jsou obklopené spoustou zeleně,  kolonády, krásné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní. Po příjezdu do lázní jsme si dali rozchod, který jsme si užili každý po svém. Většina jsme navštivili místní cukrárnu, kterou všem návštěvníkům lázní vřele doporučuji .

Celodenní výlet se opět vydařil. Přálo nám počasí, takže jsme si ho patřičně užili. A budeme se těši opět na další.Počet zůčastněných- 15.

P.S. Fotografie z výletu budou přiloženy dodatečně.

 

Eva Kratochvílová

zapsala: Jana Váňová